Дома Фудбал Италија Лукаку ги одигра првите минути во дресот на Интер и постигна четири гола (ВИДЕО)

Лукаку ги одигра првите минути во дресот на Интер и постигна четири гола (ВИДЕО)

Најскапото засилување во историјата на Интер, Ромелу Лукаку ги одигра првите минути во дресот на „нероаѕурите“.

Интер денес одигра пријателски натпревар аматерскиот тим на Виртус од Бергамо и запиша победа од 8:0.

На овој натпревар Ромелу Лукаку покажа голгетерска форма и постигна дури четири гола. Покрај него од првотимците на теренот беа Еспосите и Весино, додека останатите во главно беа момци од Примавера. Еспосито и Весино успеаа по два пати да се запишат во листата на стрелци.

Ќе потсетиме, Интер вчера на пенали ја победи Валенсија на „Местаља“, но Лукаку не беше во составот за тој натпревар.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Суарез: Навивачите на Ливерпул се најдобри во светот

Напаѓачот на Барселона, Луис Суарез на „Камп Ноу“ пристигна после три прекрасни години пом…