Дома Фудбал Останато Луд резултат во Хрватска на фудбалски натпревар – 32:2!

Луд резултат во Хрватска на фудбалски натпревар – 32:2!

Во рамките од 12. коло во Третата жупанска лига Крижевци во Хрватска беше забележан неверојатен резултат за фудбалски натпревар.

Тимот на Хрватски бојовни кој е првопласиран на табелата победи со резултат 32:2 против Полета. Уште во првото полувреме домаќините постигнаа 16 гола (16:0).


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Меѓутоа треба да се знае дека гостинскиот тим настапил само со девет фудбалери. Полета е последен тим на табелата и има гол разлика од три постигнати и 134 примени гола.

Фудбалерот Марио Хорват беше најдоброт стрелец на натпреварот со дури 14 гола.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Флоријан Вирц играч на сезоната во Бундеслигата

Ѕвездата на Баер Леверкузен, Флоријан Вирц, е прогласен за најдобар играч во Бундес-лигата…