Дома Македонски спорт Лоши вести: Адеми се повреди

Лоши вести: Адеми се повреди

Aријан Адеми вчера во натпреварот против Омонија од второто квалификациско коло во Лигата на шампионите заработи повреда.

После еден дуел со противнички играч Адеми доби удар во предната ложа и мораше да го напушти теренот.

Македонскиот репрезентативец веднаш легна и се фати за ногата па беше јасно дека ударот не е наивен. Денес врз Адеми ќе бидат направени дополнителни тестови и ќе се утврди степенот на повредата.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Наполи победи, нови 90 минути за Елмас

Елиф Елмас стартуваше на уште еден натпревар за Наполи. Денес тимот на Спалети славеше во …