Дома Фудбал Лига на шампиони Лига на шампиони може да се игра во викендите?

Лига на шампиони може да се игра во викендите?

Италијанските медиуми пренесуваат дека вчера на средбата на УЕФА била разгледувана идејата преостанатите натпревари од Лигата на шампиони и Лига Европа да се играат во викендите, додека мечевите од националните првенства да се играат среде недела.

Оваа идеја била примена добро од неколку Федерации, но категорично против биле италијанските клубови, пренесува „Тутоспорт“.

Вчера беше донесена одлука Европското првенство да биде преместено за следната сезона, што им дава можност на националните првенства да се играат до 30-ти јуни.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Гоче може и со десна: Гол на Пандев против Удинезе! (ВИДЕО)

Денес својот натпревар од Серија А го играат Удинезе и Џенова. Македонскиот капитен Горан …