Дома Фудбал Англија Ливерпул сигурен против Кристал Палас, кикс на Арсенал 🎥

Ливерпул сигурен против Кристал Палас, кикс на Арсенал 🎥

Денес беа одиграни три натпревари во 23. коло од англиската Премиер лига.

Ливерпул продолжи да го „брка“ Манчестер Сити и го совлада Кристал Палас со 1:3. „Црвените“ поведоа со голот на Ван Дајк во осмата минута, а после половина час игра Чембрлејн зголеми на 0:2. Едуард во второто полувреме намали на 1:2 и ја врати надежта на домаќините. Сепак, Ливерпул не дозволи изиенадување и Фабињо во финишот ги постави конечните 3:1.

Кикс на домашен терен направи Арсенал кој ремизираше без голови против фенерџијата Барнли.

Брајтон продолжи со одличните игри сезонава и ремизираше на гости кај Лестер (1:1). За Брајтон ова беше дури 12-ти натпревар без победник оваа сезона.

Последниот натпревар од денешната програма од 23. коло го играат Челзи и Тотенхем од 17:30 часот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Погреши ли ВАР со голот на Бензема?

На полувремето во Париз помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид нема голови, најинтересниот момент с…