Дома Трансфер зона Леонардо се изнервира за шпекулациите околу Мбапе

Леонардо се изнервира за шпекулациите околу Мбапе

0

Спортскиот директор на Пари Сент Жермен, Леонардо се изнервира поради шпекулаците кои го поврзуваат Килијан Мбапе со трансфер во Реал Мадрид.

Во последно време се погласни се шпекулациите дека Реал Мадрид наредното лето е спремен да го сруши светскиот трансфер рекорд за Килијан Мбапе.

Шпекулациите додатно ги разгоре и Зинедин Зидан кој јавно изјави дека голема желба на самиот Мбапе е да заигра за Реал Мадрид.

„Овие информации започнуваат да стануваат досадни. Сега не е време да зборуваме за трансфери. Мбапе има договор со нас на уште 2,5 години. Време е да ги запреме тие шпекулации. Досадни сте! Сите го сакаат Мбапе, а никој не може да го купи“, изјави Леондардо.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Бенатија откри: Летово ме бараше Милан

Поранешниот дефанзивец на Рома, Баерн Минхен и Јувентус, Мехди Бенатија откри дека ова лет…