Дома Фото Легендата на Интер дојде на Сан Сиро да навива за Црвена Звезда

Легендата на Интер дојде на Сан Сиро да навива за Црвена Звезда

Црвена Звезда вечерва во гости игра против Милан во реванш натпреварот од 1/16 финалето во Лига Европа.

Во првиот натпревар во Белград кој се одигра пред седум дена резултатот беше 2:2, па играчите на Звезда со оптимизам допатуваа во Милано.

На Сан Сиро ќе имаат и посебна поддршка од легендарниот играч на Интер, Луис Фиго, кој ќе го следи натпреварот од трибините.

Фиго ја искористи приликата да се слика со поранешниот соиграч Дејан Станковиќ кој моментално е тренер на Звезда.

„Луис Фиго навива за Звезда.“ – напишаа од официјалниот Инстаграм профил на Звезда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фото

Проверете

Тихомир Костадинов асистент во важната победа на Ружомберок 🎥

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов денес беше асистент во победата на Руж…