Дома Фудбал Германија Левандовски се врати во Минхен: Имаше подароци за поранешните соиграчи, а се сретна и со Салихамиџиќ

Левандовски се врати во Минхен: Имаше подароци за поранешните соиграчи, а се сретна и со Салихамиџиќ

Роберт Левандовски во претходните два дена престојувше во Минхен каде што се прости од своите поранешни соиграчи и вработените во Баерн.

Полскиот напаѓач после трансферот во Барселона најави дека ќе се врати во Минхен после припремите во САД за на вистинските начин да се прости од луѓето со кои помина осум години.

На простувањето Левандовски не се појави со празни раце. Сите во клубот од него добија шампањ кој чини околу 300 евра, а покрај тоа имаше и фотографии со потпис направени во изминатите осум години.

Исто така Левандовски одлучи да смири и со Хасан Салихамиџиќ со кој си размени тешки зборови во изминтите денови.

„Роберт дојде во мојата канцеларија. Разговаравме 15-тина минути и ги решивме сите недоразбирања“, изјави Салихамиџиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

Македонија во четвртиот барабан: Патот до ЕП 2024 може да биде екстремно тежок!

Македонската фудбалска репрезентација ждрепката за квалификациите за Европското првенство …