Дома Фудбал Останато Левандовски: Не знам зошто Меси гласаше различно

Левандовски: Не знам зошто Меси гласаше различно

Роберт Левандовски ја освои наградата „The Best“ во конкуренција на Лионел Меси и Мохамед Салах.

Во јавноста се добива впечаток како ова е да задоволување на правдата откако полскиот голгетер не ја освои „Златната топка“ која заврши во рацете на Аргентинецот. Левнадовски го прокоментира гласањето во наградата за ФИФА. За него е чудно како Меси гласал различно на оваа церемонија и во изборт за „Златната топка“.

„За „Златната топка“ ме стави на второто место во гласањето, а за „The Best“ гласаше различно. Не знам зошто, морате да го прашате него зошто е така. Јас знам дека јас го ставив на второто место и при двете гласања“, изјави Левандовски.

Во изминатата сезона Левандовски на 44 натпревари постигна 51 гол и подели осум асистенции.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Нереди во Париз: Навивачаи на Ливерпул без влезница се обидувале да влезат на стадионот! 🎥

Финалето од Лигата на шампионите помеѓу Ливерпул и Реал Мадрид не започна во 21 часот како…