Дома Топ вести Левандовски доби понуда која не се одбива

Левандовски доби понуда која не се одбива

Роберт Левандовски може да биде следната голема ѕвезда која ќе се пресели во Саудиска Арабија.

Левандовски во Барселона дојде минатата сезона и во првата сезона  во 46 меча даде 33 погодоци и помогна во освојување на титулата во Примера.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Барселона сака да се ослободи од него на лето, а клубовите од Саудиска Арабија веќе стапиле во контакт со неговиот агент.

Шпанските медиуми откриваат дека Левандовски има понуда од С. Арабија со плата од 100 милиони евра годишно и е спремен да ја прифати.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…