Дома Останати Кошарка Леброн со емотивна порака до Коби: Се надевам дека си горд на нас

Леброн со емотивна порака до Коби: Се надевам дека си горд на нас

Eден од најдобрите кошаркари на сите времиња, Леброн Џејмс ги предводеше Лејкерси до нова титула во НБА лигата.

Во финалната серија Лејкерси со 4:2 го совладаа Мајами, а неколку дека откако славеа во шестиот натпревар Леброн на друштвените мрежи испрати порака до својот голем пријател, Коби Брајант кој го загуби животот во хеликоптерска несреќа.

„Се надевам дека си горд на нас, брате мој. Те сакам и недостасуваш шампиону“, напиша Џејмс.

Ќе потсетиме, петкратниот НБА шампион со Лејкерси Коби Брајант и неговата 13 годишна ќерка Џиана го загубија животот на 26. јануари.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Дончиќ ја прекина серијата на Нетси, одлична ноќ и за Јокиќ

Серијата на Бруклин од осум победи во низа и дојде крајот, а “виновен“ е одличниот Лука До…