Дома Фудбал Италија Лацио го избра новиот тренер

Лацио го избра новиот тренер

Лацио го именуваше Марко Барони за нов шеф на стручниот штаб,кој ќе го замени Игор Тудор на клупата.

Барони ќе има мисија да го врати тимот во трката за пласман во Лигата на шампионите следната сезона.


Германија гази и најавува битка за титула! ↓↓↓


Искусниот стратег има богата тренерска кариера и претходно беше тренер и на Пескара, Новара, Беневенто, Фрозиноне, Кремонезе, Реџина и Лече. 

Последното искуство го имаше во Верона и го спаси клубот од испаѓање во Серија Б.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Погба е скршен: Мртов сум, не постојам! 🎥

Славниот Пол Погба ја шокираше јавноста со своето излагање пред ТВ камерите. Францускиот г…