Дома Трансфер зона Лапорта се огласи за договорите на Кансело и Феликс

Лапорта се огласи за договорите на Кансело и Феликс

Првиот човек на Барселона, Жоан Лапорта потврди дека клубот сака да ги откупи договорите на Жоао Кансело и Жоао Феликс.

Во редовите на Барселона, Кансело пристигна од Манчестер Сити, додека Феликс дојде од Атлетико.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Сега Лапорта потврди дека преговорите за откуп на нивните договори се започнати.

„Двајцата покажаа дека имаат иднина во тимот и сакаме да останат во Барселона. Со Атлетико и Манчестер Сити наскоро ќе почнеме преговори“, изјави Лапорта.

Според информациите Барселона понудила 25 милиони евра за Кансело и околу 40 за Феликс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Манчестер Јунајтед пронајде засилување во Интер, ќе понуди 40 милиони евра

Според пишувањето на островските медиуми, Манчестер Јунајтед почнал да работи на трансферо…