Дома Фудбал Репрезентации Лампард станува селектор?

Лампард станува селектор?

Eкс-тренерот на Челзи и Евертон, Френк Лампард е блиску да влезе во селекторските води.

Ако им веруваме на медиумите англискиот стратег е блиску да стане селектор на селекцијата на Канада.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Информациите на медиумите се дека челниците на канадската федерација влегле во преговори со Лампард и сакаат тој да ги води на Светското првенство на кое Канада ќе биде ко-домаќин заедно со САД и Мексико.

Играчката кариера Лампард ја заврши во 2017 година, како тренер покрај Челзи и Евертон, работеше и во Дерби.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Чави потврди: Неговата иднина во Барселона е неизвесна!

Сезоната заврши за Барселона, но изгледа дека турбуленциите се уште не поминале. Сеуште не…