Дома Македонски спорт Мак ракомет Лазаров: Изненаден сум од одлуката на Хансен

Лазаров: Изненаден сум од одлуката на Хансен

Селекторот на Македонија, Кирил Лазаров истакна дека е изненаден од одлуката на Микел Хансен да се пензионира на крајот од сезоната.

Иако Хансен е во повозрасни години се уште игра во одлична форма и на високо ниво, па затоа и Лазаров е изненаден што ја завршува кариерата во воој момент.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


„Бев изненаден од одлуката на Хансен да ја заврши кариерата. Не очекував толку рано да се одлучи на ваков потег. Тој во моите очи играше на високо ниво, како во клубот така и во репрезентацијата. Микел е еден автентичен и препознатлив играч, дефинитивно еден од најдобрите на сите времиња.

Можеби играчот со најдобро техниички изработен шут и додавање во историјата. Кога го гледаш како игра ракометот ти изгледа како едноставна игра, но не е така“, изјави Лазаров.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…