Дома Фудбал Крос: Бев силен, но тоа ме скрши

Крос: Бев силен, но тоа ме скрши

Германскиот репрезентативец Тони Крос го одигра последниот меч на „Сантијаго Бернабеу“, а имаше и емотивно збогување со навивачите.

Крос беше пречекан со „шпалир“, а на теренот остана до 86. минута по што му ја предаде капитенската лента на Лука Модриќ.


Време е за ЕП: Супер дерби уште на стартот, тест за домаќинот! ↓↓↓


По натпреварот и самиот призна дека добро се справувал со емоциите во тие моменти, а потоа откри што го расплакало.

„Бев доста силен. Се додека не ги видов моите деца. Тоа ме скрши“, призна инаку “ладниот” Германец.

За неговото испраќањ „Марка“ пишува дека било досега најголемо за еден играч на Реал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Англија ја има најскапата репрезентација на Европското првенство

Фудбалската репрезентација на Англија, според цените на фудбалерите, има најголема вреднос…