Дома Фудбал Лига на шампиони Кристијано Роналдо со нов имиџ вечерва против Лион 📸

Кристијано Роналдо со нов имиџ вечерва против Лион 📸

Фудбалерите на Јувентус веќерва на свој терен играат против Лион во реванш натпреварот од осминафиналето во ЛШ.

Во првиот натпревар кој се играше пред скоро пет месеци Лион пред своите навивачи славеше со 1:0. Иако доаѓаат во Торино со предност јасно е дека Јуве и покрај тоа е фаворит.

Играчите на Старата дама синоќа го одработија последниот тренинг пред натпреварот, а во центарот на вниманието се најде Роналдо.

За вечерашниот натпревар најмногу се очекува токму од него, а Португалецот влегува и со нова фризура.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Жота во Премиер лигата за Ливерпул дебитираше со гол 🎥

Ливерпул вечерва го победи Арсенал во дербито на колото со 3:1, а во финишот од натпреваро…