Дома Фудбал Останато Кратко траеше авантурата на Марадона: Низ солзи им соопштил на неговите фудбалери дека заминува

Кратко траеше авантурата на Марадона: Низ солзи им соопштил на неговите фудбалери дека заминува

Диего Армандо Марадона повеќе не е тренер на аргентинската Гимнасија.

Славниот Аргентинец пред само два месеци седна на клупата на овој клуб, а сега си заминува објави претседателот на клубот Габриел Пелегрино.

Марадона низ солзи им ја соопштил одлуката на фудбалерите дека заминува.

„Ќе бидам лојален кон вас и оној кој ми ја даде приликата да се вратам во Аргентина“, зборувал Марадона пред неговите фудбалери, пренесуваат аргентинските медиуми.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Познати паровите за четвртфиналето и полуфиналето во Лигата на Европа

После ждребот за Лигата на шампионите се одржа и ждребот за Лигата на Европа. Завршниот ту…