Дома Актуелно Кој треба шутира слободни удари во Јувентус? Еве го објаснувањето на Сари

Кој треба шутира слободни удари во Јувентус? Еве го објаснувањето на Сари

Со доаѓањето на Кристиано Роналдо во Јувентус, Миралем Пјаниќ кој важи за мајстор на слобдните удари, прекини изведува многу поретко и според многумина тоа е не треба да биде така.

Скоро сите слободну удари од опасната зона во главно ги шутира Роналдо, така беше и против Верона минатиот викенд.

Пред „старата дама“ сега е нов предизвик во Серија А, противник ќе биде Бреша. На прес-конференција пред натпреварот новинарите ги интересираше кој ќе биде задолжен за слободни удари во зоната на удар.

„Како и секогаш во такви ситуации имаме повеќе опции. Слободните удари од десна страна ги изведува Пјаниќ и Роналдо, а оние од левата ависи кој е на теренот, Дибала или Бернардески. Меѓутоа тука се и моментите кога во натпреварот некој не е физички или психички спремен да шутира и тогаш работите се менуваат. Како и да е имаме повеќе опции за секоја ситуација“, изјави Сари.

Сепак, на теренот изгледа дека работите се поинаку и навивачите сметаат дека Роналдо има преголем „кредит“ кога е овој сегмент од играта во прашање.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Кизиќ блеска, Шишкарев и Скубе загреваат со атракции – Вардар одличен на полувреме! (ФОТО+ВИДЕО)

Денес Вардар игра исклучително важен натпревар во Лигата на шампионите против Мотор. Варда…