Дома Фудбал Англија Кој друг, ако не тој – Кејн на врвот, ова се најдобрите 20 во Премиер лигата за септември

Кој друг, ако не тој – Кејн на врвот, ова се најдобрите 20 во Премиер лигата за септември


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Популарниот британски „Телеграф“ направи листа од 20 најдобри фудбалери за месец септември.

Помеѓу најдобрите 20 најмногу фудбалери имаше од редовите на Манчестер Сити, дури осум, потоа следуваше нивниот градски ривал Јунајтед со четири, тројца доаѓааат од Тотенхем, двајца од Челзи, двајца од Ливерпу и еден фудбалер на Арсенал.

За најдобар играч сосема очекувано беше избран фантастичниот напаѓач на Тотенхем, Хари Кејн. Во продолжение погледнете како изгледа листата од најдобрите 20 според изборот на „Телеграф“.

1 .Хари Кејн

2. Кевин Де Брујн

3. Серхио Агуеро

4. Давид Силва

5. Ромелу Лукаку

6. Кристијан Ериксен

7. Алваро Мората

8. Фернандињо

9. Јан Вертонген

10. Цезар Аспиликуета

11. Маруан Фелаини

12. Лерој Сане

13. Фил Џонс

14. Габриел Хесус

15. Фелипе Кутињо

16. Немања Матиќ

17.Рахим Стерлинг

18. Мохамед Салах

19. Кајл Вокер

20. Начо Монреал

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Идеалниот тим на Ибрахимовиќ составен од негови соиграчи

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Златан Ибрахимовиќ објави крај на големата кариера,…