Дома Фудбал Лига на шампиони Која е причината? Вернер и уште двајца играчи на Лајпциг играат со различни дресови

Која е причината? Вернер и уште двајца играчи на Лајпциг играат со различни дресови

Фудбалерите на Лајпциг моментално играат во гости против Тотенхем во осминафиналето од ЛШ.

Во првиот дел германскиот тим имаше неколку одлични шанси кои не беа искористени за водство против Спарси.

Но, во центарот на вниманието на социјалните мрежи се дресовите на Лајпциг бидејќи неколку играчи не носат исти дресови како останатиот дел од екипата.

Имено, Вернер и уште двајца играчи на Лајпциг имаат различно лого од нивниот главен спозор Ред Бул. Се уште не е позната причината зошто нивните дресови се разликуваат од останатите, и дали ќе бидат казнети поради тоа.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Легендарниот голман позитивен на корона!

Легендарниот турски голман Речбер Рушту е хоспитализиран откако било утврдено дека е позит…