Дома Македонски спорт Мак ракомет Костески одигра одличен натпревар и со својот тим избори мајсторка против шампионот!

Костески одигра одличен натпревар и со својот тим избори мајсторка против шампионот!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Македонскиот ракометар Никола Костески со својот Талент Плзен се избори мајсторка за титулата откако во четвртиот натпревар на гостински терен славеа кај шампионот Бањик Карвина со 29:34.

По поваа победа на Талент Плзен резултат во серијата е 2:2. Костески одигра солиден натпревар во кој постигна два гола од два обиди. Во најважните моменти кога се одлучуваше резултатот во последните десетина минути Костески изнуди два пенали и две пробивања, па така беше еден од најзаслужните на тереноит.

. Претходно во првиот дел Плзен остана без двајца клучни ракометари кои добија син и црвен картон.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Бејтулаи пред трансфер во Тирана

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Де…