Дома Фудбал Германија Конте фаворит за клупата на Баерн

Конте фаворит за клупата на Баерн

Раководството на Баерн Минхен готово сигурно ќе прави тренерска смена на крајот на сезоната и веќе ја започна потрагата по замена за Тухел.

Тимот игра лошо, атмосферата во тимот е катастрофална, па Баерн веќе размислува за нов тренер и ја започна потрагата.


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Според „Билд“, Зидан е скоро невозможна мисија за Баварцител, па сега прв кандидат е Антонио Конте.

Конте е исто така без ангажман и чека повиок од интересен проект, а е силно заинтересиран да седне на клупата на баварскиот гигант.

„Билд“ пренесува дека Италијанецот е спремен да ги одбие сите други понуди доколку добие понуда од Баерн Минхен.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Германија

Проверете

ПСЖ и Дортмунд се први полуфиналисти во ЛШ

Пари Сент Жермен и Борусија Дортмунд обезбедија полуфинале откако вечерва беа подобри од Б…