Дома Трансфер зона Конте се засилува од Манчестер Јунајтед

Конте се засилува од Манчестер Јунајтед

Новиот менаџер на Тотенхем, Антонио Конте во зимскиот преоден рок сака да ја засили одбраната, а прво име на списокот е Ерик Баи од Манчестер Јунајтед.

Конте игра со тројца дефанзивци, па сака во јануари да донесе двајца дефанзивци поради ротација, а еден од нив може да биде Ерик Баи.

27-годишниот фудбалер не е прв избор кај „црвените ѓаволи“ и самиот сака да ја промени средината.

Јунајтед има голем број на дефанзивци, па е спремен да му ја отвори излезната врата, а Тотенхем ќе се обиде да ја искористи таквата ситуација.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Рудигер заминува од Челзи и станува најплатен дефанзивец во светот

Антонио Рудиер најверојатно ќе го напушти Челзи на крајот на сезоната, а наскоро и официја…