Дома Фудбал Англија Конечно малку добри вести и за Ливерпул

Конечно малку добри вести и за Ливерпул


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Фудбалерите на Ливерпул, Вирџил ван Дијк и Роберто Фирмино се вратија на тренинзите по повредите.

Конечно добри вести за Јирген Клоп, откако неделава дозна дека нема да може да смета на Ибрахим Конате во следните неколку недели, но денес се вратија Ван Дијк и Фирмино.

Ван Дијк се опорави од повредата на тетивата здобиена против Брентфорд минатиот месец, додека Фирмино беше надвор од теренот по паузата од Светското првенство кога заработи повреда на тренингот кампот во Дубаи.

Ливерпул во сабота ќе игра со Вулверхемптон, но тешко е да се очекува двајцата да бидат спремни за овој дуел.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Бурно било во Рим по дербито: Мурињо и Лотито влегле во дуел!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Тензично беше вчера во римск…