Дома Фудбал Останато Коментари за дресот на Сити: Оној кој го направил да се испрати во Вухан

Коментари за дресот на Сити: Оној кој го направил да се испрати во Вухан

Во јавноста се појавија повеќе дресови кои клубовите би можеле да ги носат наредната сезона, но никој не предизвика коментари како третиот на Манчестер Сити.

Дресот на Манчестер Сити на специјализираниот сајт „Footyheadlines“ се појави вчера. Денес ви пренесуваме дел од коментарите кои во најголем број се негативни.

„Кој и да го направил овој дрес на Сити треба веднаш да се испрати во Вухан, заедно со него и ној кој ќе го купи“, гласеше коментарот на Лиам Галхер славниот пејач од Манчестер. Набрзо тој го избриша твитот

„Ова е најлошиот дрес кој сум го видел“, „Моите пижами се подобри од овој дрес“, „Ова е чарашав или дрес“….Се само дел од коментарите.

Очигледно „Пума“ не завршила добра работа ако навистина ова биде третата гарнитура на „граѓаните“.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Роналдо со новата фризура разбуди носталгија кај навивачите на Манчестер Јунајтед (ФОТО)

Кристиано Роналдо вчера на социјалните мрежи ја покажа неговата нова фризура. Португалецот…