Дома Видео Кога се сака се бара начин: Овој човек истрча маратон од 42 километри на својата тераса (ВИДЕО)

Кога се сака се бара начин: Овој човек истрча маратон од 42 километри на својата тераса (ВИДЕО)

Низ цела Европа владее вонредна состојба поради коронавирусот (Ковид-19).  Спортот е парализиран и никој не може точно да каже до кога ќе биде вака.

Сите препораки гласат да се седи дома и да не се излегува без потреба. Некои спортисти можеби имаат проблем за да останат во форма, но тоа не е така со Французинот Елиша Ношомовиц кој направи неверојатен подвиг.

Овој Французин истрча маратон од 42.2 километри на својата тераса и за тоа му беа потребни шест часа и 48 минути.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Преговорите помеѓу Милан и Рангник во застој

Преговорите меѓу Милан и поранешниот тренер на РБ Лајпциг, Ралф Рангник се во застој, прен…