Дома Останати Ракомет Кога Митревски ќе ја спушти „ролетната“: Погледнете ги сите негови одбрани против Спортинг

Кога Митревски ќе ја спушти „ролетната“: Погледнете ги сите негови одбрани против Спортинг

Сезонава македонскиот голман Никола Митревски е вистински лидер на португалски Порто.

Благодарение на одличниот настап на Митревски Порто победи во натпреварот од домашниот шампионат против Спортинг (33:27).

На овој натпревар Митревски запиша 14 одбрани од 27 удар. Сите одбрани од тој меч Порто ги објави на Фејсбук страната. Уживајте во одбраните на Митревски…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Ракомет

Проверете

Томовски ја има една од најдобрите одбрани во првата фаза од СП 🎥

Кога и да добие шанса Мартин Томовски е одличен на голот на нашата репрезентација. Македон…