Дома Актуелно Кога игра е перфектен – Елмас заслужува поголема минутажа!

Кога игра е перфектен – Елмас заслужува поголема минутажа!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас во вчерашниот натпревар на Наполи против Сампдорија изнуди и даде гол од пенал со кој ја потрди победата од 2:0.

За Елмас ова беше четврти гол сезонава во Серија А и од неговото доаѓање во 2019 година оваа сезона голгетерски е најефективна за него. Минатата година постигна три гола.

Кратко видео со свој коментар за формата на Елмас даде и „ТЈ“ на каналот на „BMG Sports“. И тој смета дека Елиф заслужува повеќе минутажа – погледнете го видеото…

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Актуелно

Проверете

Алегри збесна по грешката на Ди Марија 🎥

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Јувентус се пласираш…