Дома Фудбал Англија Клоп се огласил за можноста да ја води Барселона

Клоп се огласил за можноста да ја води Барселона

Јирген Клоп на крајот од сезоната ќе го напушти Ливерпул и многу се пишува за тоа кој клуб би бил негова следна дестинација. Според каталонските медиуми, Барселона сигурно нема да биде.

Во јавноста претходно се појавија информации дека Клоп би можел да го наследи Чави кој исто така ќе замине по завршувањето на сезоната.  Сепак познатото „Catalunya“ радио пренесува дека Германецот ја отфрлил можноста да седне на клупата на Барселона.


ТОП викенд: Битка за Манчестер и две дербија во Италија! ↓↓↓


Клоп на 26. јануари објави дека заминува од Ливерпул, додека Чави тоа го направи два дена подоцна.

Клоп на клупата на Ливерпул пристигна во 2015 година и од неговото доаѓање клубот освои седум трофеи меѓу кои Премиер лигата, ФА Купот, Лига Купот, Комјунити Шилд, Лигата на шампионите,  Суперупот на Европа и Светското клупско првенство.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Барселона почна преговори со Флик

Тренерот на Баерн Минхен, Ханзи Флик е голем фаворит за кормилото на Барселона, пренесуваа…