Дома Трансфер зона Клоп потврди: Ориги заминува од Ливерпул

Клоп потврди: Ориги заминува од Ливерпул

Јирген Клоп потврди дека Дивок Ориги ќе си замине од клубот.

Пред последното коло во Премиер лигата помеѓу останатите ситуации Клоп зборуваше и за Ориги.

„Тој е легенда на Ливерпул, еден од најважните играчи со кои сум работел. Очекувам да добие збогување какво што заслужи. Вистинско задоволство беше да се работи со него каде и да оди ќе биде одличен. Тој е одличен играч, одлично момче. Сите го сакаат во тимот, ќе ни биде тешко што заминува“, истакна Клоп.

Според последните најави Ориги кариерата ќе ја продолжи во Италија во редовите на Милан.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Интер го претстави Андре Онана

Италијанскиот вицешампион откако го ангажираше Ромелу Лукаку денес го претстави и голманот…