Дома Останати Кирјос се пласира во четвртфинале и побара вино 🎥

Кирјос се пласира во четвртфинале и побара вино 🎥

Австралискиот тенисер Ник Кирјос обезбеди пласман во четвртфиналето на Вимблдон со победата над Брендон Накашима со 3:2 во сетови.

Австралиецот беше поуспешен по голема борба која траеше повеќе од три часа, а која беше решена во одлучувачки петти сет кој му припадна на Кирјос со 6:2.

„Имам играно многу натпревари, многу тенис во претходниот период и веројатно тоа зеде данок. Во четвртиот сет имав проблеми со рамото. Влеговме во петтиот, а јас никогаш не сум загубил на Вимблдон во пет сета. Сега ми е потребна чаша добро вино. Сигурно ќе пијам вино оваа вечер, тоа е сигурно“, изјави Кирјос.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останати

Проверете

Надал го откажа учеството во Монтреал

После Новак Ѓоковиќ и Рафаел Надал го откажа учеството на Мастерс серијата во Монтреал (8-…