Дома Фудбал Италија Киеза: Милан не заслужи да игра во Лигата на шампионите, таму е на нашето место

Киеза: Милан не заслужи да игра во Лигата на шампионите, таму е на нашето место

Федерико Киеза, еден од најдобрите фудбналери на Јувентус беше запрашан што мисли за настапот на италијанските тимови во првите натпревари од Лигата на шампионите сезонава.

Јувентус ќе потсетиме, не игра во најелитното европското првенство, а најмногу е така поради одземените 10 бодови минатата сезона.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


„Малку сум вознемирен кога ги гледам натпреварите, ние заслуживме да бидеме таму, но нашето место ни беше одземено. Милан заврши како петти и го доби нашето место да игра во Лигата на шампионите, не заслужија да бидат таму“, изјави Киеза.

Ќе потсетиме, Јувентус беше казнет поради финансиски неправилности и сезоната ја заврши како седми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хаос на трибините, братот на Јокиќ нападна навивач🎥

Кошаркарите на Денвер синоќа на драматичен начин го совладаа Лос Анџелес Лејкерс во НБА пл…