Дома Фудбал Италија Кедира се врати на тренинг во Јувентус, но за него во Торино нема место

Кедира се врати на тренинг во Јувентус, но за него во Торино нема место

khedira

Германскиот фудбалер Сами Кедира се врати на тренинг во Јувентус.

Искусниот играч тренира со Јувентус, но тој одамна е отпишан и Андреа Пирло не планира да го користи во новата сезона.

Иако само што се опорави од повредата, тоа нема ништо да промени. 33-годишнио играч мора да бара нов клуб и со Јувентус преговара за предвремен раскин на договорот.

Кедира пристигна бесплатно од Реал Мадрид пред пет години, а договорот му истекува следното лето. Му останува уште една година од договорот, но тој или мора да најде нов клуб или ќе ја помине сезоната на трибините.

Новинарот на Скај Спорт Италија, Ди Марцио открива дека Јувентус се најдева дека ќе постигне договор со некој клуб и една година порано ќе ја заврши соработката со Германецот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Ливерпул дојде во Лондон и покажа кој е шампион🎥

Играчите на Ливерпул покажаа супериорност над Челзи и рутински го освоија бодовите победув…