Дома Фудбал Останато Касиљас објави фотографија: Драстично го променил изгледот, но и ги вознемири фановите

Касиљас објави фотографија: Драстично го променил изгледот, но и ги вознемири фановите

Славниот шпански голман Икер Касиљас објави фотографија на социјалните мрежи по повод својот 43. роденден, но предизвика и одредена вознемиреност помеѓу фановите.

Имено, Касиљас објави фотографија на која е целосно без коса, а дел од фановите во коментарите прашуваат да не се работи за некаков здравствен проблем.


Мбапе со маска на победа против Холандија! ↓↓↓


Касиљас ќе потсетиме, поради проблеми со срцето предвреме ја заврши кариерата, засега тој не се огласил дали имиџот е негова доброволна промена.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дерби на денот: Ќе се загинат ли „петлите“ меѓу „лалињата“?

Европското првенство е во полн ек, а денес се игра дербито во Групата Д помеѓу селекциите …