Дома Фудбал Останато Карлос Тевез го промени имиџот 📸

Карлос Тевез го промени имиџот 📸

Карлос Тевез и понатаму ги тресе мрежите во Аргентина.

Фудбалерот на Бока има 37 години, во Бока е од почетокот на 2018 и неговиот договор истекува на крајот од сезоната, но постои опција за продолжување на една година.

Пред неколку дена погоди и асистираше за победа над Дефенсе (2:1).

Бока после осум кола се наоѓа на третата позиција, а Тевез реши да го промени имиџот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ќе биде интересно во Дортмунд: Белингам со убав гол брзо ја анулира предноста на Сити! 🎥

Борусија Дортмунд преку младиот Белингам брзо ја анулира предноста на Манчестер Сити. Бели…