Дома Видео Карлос се изнасмеа додека на Роналдо му правеа ПЦР тест 🎥

Карлос се изнасмеа додека на Роналдо му правеа ПЦР тест 🎥

После подолго време Роналдо Луис Назарио и Роберто Карлос се сретнаа на Конгресот на ФИФА во Катар.

Од нивната дружба се појави и видео како Карлос се смее додека на Роналдо му прават ПЦР-тест.

„Сакате да ме убиетеа?“, искоментира легендарниот напаѓач.

Во овој момент Роналдо е сопственик на Реал Ваљадолид додека Карлос има улога на амбасадор на Реал Мадрид.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Ирански футсал мајстор постигна уникатен гол 🎥

Футсал тимот на Бенфика вчера стигна до убедлива победа над Халадаш во елитната фаза од Ли…