Дома Македонски спорт Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥

Капитенот Ристовски стрелец за Динамо Загреб 🎥


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓Капитенот на репрезентацијата на Македонија, Стефан Ристовски беше стрелец денес во натпреварот на Динамо Загреб против Локомотива.

Во средбата од 19. коло Ристовски ја погоди мрежата на Локомотива за водство на „модрите“ во 35. минута од натпреварот.

Од македонските репрезентативци денес гол постигна и Енис Барди за Трабзонспор (ТУКА).

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Нов скок на Калин Ивановски на АТП листата!

Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим!↓↓↓ Најдобриот македонски тенисе…