Дома Фудбал Англија Како Жота од оваа шанса не даде гол? 🎥

Како Жота од оваа шанса не даде гол? 🎥

Ливерпул денес дојде до победа против Вулверхемптон со голот во 94. Минута на Дивок Ориги, а Диого Жота го привлече вниманието со едно неверојатно промашување.

Навистина е тешко да се објасни како Жота откако излезе пред голот со двајца противнички играчи не постигна гол, голманот не беше на голот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Шокантни сцени во Серија А, фудбалер на Рома доби срцев удар

Стоперот на Рома, Еван Ендика на мечот против Удинезе колабираше во моментот кога топката …