Дома Фудбал Лига на шампиони Каква глупост: Во време на ВАР со рака спречи гол и очекуваше да не биде забележан 🎥

Каква глупост: Во време на ВАР со рака спречи гол и очекуваше да не биде забележан 🎥

Тимот на Бенфика вчера претрпе пораз во натпреварот на домашен терен против Салцбург на стартот од групната фаза од Лигата на шампионите.

Пресуден момент веројатно беше црвениот картон на младиот Антонио Силва кој направи неверојатна глупост. Во време на стотици камери и ВАР техонологијата, Силва спречи гол играјќ инамерно со рака на гол-линијата.


Каде ќе биде најинтересно викендов!? ↓↓↓


Секако, судијата го забележа тој момент и му го покажа патот кон соблекувалната, па Бенфика го одигра натпреварот со играч помалку.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Колку заработил најдобриот македонски тенисер во 2023 година?

Најдобриот македонски тенисер Калин Ивановски во моментов е на 308. место на АТП-листата, …