Дома Фудбал Лига на шампиони Италија од наредната сезона ќе има пет учесници во Лигата на шампионите!

Италија од наредната сезона ќе има пет учесници во Лигата на шампионите!

Oд наредната сезона ќе се зголеми бројот на учесници во Лигата на шампионите, а веќе е познато и сигурно дека Италија ќе има пет учесеници, додека за таква позиција се борат уште Германија и Англија.

Италија сезонава веќе нема учесници во Лигата на шампионите, но е прва поради одличните резултати на клубовите во Лигата на Европа и Конференциската лига. Така и петтиот од табелата во Италија од наредната сезона ќе има место во најелитното европско натпреварување.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Германија и Англија се борат за второто место и во овој момент Германците имаат мала предност.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Човекот со најдобра работа во светот: Освојува трофеј за секои 10 минути на теренот

Eдно име од редовите на актуелниот англиски шампион, Манчестер Сити посебно се издвојува –…