Дома Фудбал Италија Италијанците долго чекаа на ваква сезона во Европа!

Италијанците долго чекаа на ваква сезона во Европа!


Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓По подолго време италијанските клубови имаат одлична сезона во европските натпреварувања.

Интер и Милан веќе ги поминаа своите натпревари во четвртфиналето од Лигата на шампионите, а треба да се случи чудо за Наполи да не биде помеѓу најдобрите по осум по денешниот реванш со Ајнтрахт.

Вчера Интер го преживеаа лудиот финиш во кој Порто погоди прво статива, па пречка и голот од Милано се покажа како одлучувачки.

И во Лигата на Европа Италијанците се на добар, Рома со 2:0 го совлада Реал Сосиедад, додека Јувентус со 1:0 беше подобар од Фрајбург, па се наоѓаат во добра позиција пред реваншите во четврток.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Манчини се пожали дека Италија нема напаѓачи, се јави Балотели

Македонија - Малта: Ни треба победа и тоа не каква било, туку газење треба!↓↓↓ Поранешниот…