Дома Фудбал Лига на шампиони Искусниот Хајнкес испиша историја како предводник на Баварците

Искусниот Хајнкес испиша историја како предводник на Баварците

Баварците пред својата публика пред неколку недели го совладаа Бешикташ со 5:0 и беше јасно дека ќе се пласира во следната фаза на натпреварувањето.

Сепак и во Истанбул одеа на победа, славеа над турскиот шампион.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Тоа беше дури 32. триумф за Јап Хајнкес во елитното натпреварување и 11. во низа.

Имено, Баварците сезоната 2012/13 ја завршија со освојување на Лигата на шампионите, а заклучно со триумфот во финалето врзаа пет победи. Тогаш на клупата на тимот од Минхен, исто така седеше искусниот Хајнкес. Сеа врзаа шест победи, па така Хајнкес стана првиот тренер кој врзал во историјата 11 победи.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Манчестер Јунајтед одлучи да го отпушти Тен Хаг

Манчстер Јунајтед на крајот на сезоната ќе го откупшти тренер Ерик Тен Хаг, тврдат медиуми…