Дома Топ вести Интер ја „краде“ ѕвездата на Наполи

Интер ја „краде“ ѕвездата на Наполи

Интер е силно заинтересиран за ѕвездата на Наполи, Пјотр Зиелински пренесува „Газета дело Спорт“.

Зиелински влезе во последната година од договорот со Наполи и се уште нема ставено потпис на нов договор бидејќи сериозно размислува да ја промени средината.


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Таквата ситуација сака да ја искористи Интер, а директорот Марота е експерт за доведување на слободни агенти.

„Нероаѕурите“ веќе стапиле во контак со неговиот агент и сакаат што е можно побрзо да постигнат договор со цел да ја победат конкуренцијата.

Зиелински веќе во јануари ќе биде слободен да потпише преддоговор со „нероаѕурите“, а во јуни да се пресели во Милано.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Јувентус, Интер и Манчестер Јунајтед го сакаат Начо

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Начо на лето како слободен агент ќе го напушти клубот, а неко…