Дома Фудбал Италија Инсиње не можеше да престане да плаче после поразот од Јувентус

Инсиње не можеше да престане да плаче после поразот од Јувентус

Наполи синоќа беше поразен од Јувентус со 2:0 во Суперкупот на Италија.

Па така, овој тим остана без трофеј, а трагичае беше Инсиње кој промаши пенал во 80 минута.

После натпреварот Инсиње не можеше да се смири. Плачеше на клупата, а играчите залудно го тешеа.

Да потсетиме, Јувентус во финалето на италијанскиот Суперкуп славеше со головите на Роналдо и Алваро Мората.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Дибала ќе вози „Ламборгини“ специјално изработено за него вредно 400.000 евра 🎥

На почетокот на оваа недела Роналдо од фабриката на Ферари во Маранело ја збогати својата …