Дома Фудбал Останато Икер Касиљас повторно имал проблеми со срцето

Икер Касиљас повторно имал проблеми со срцето

Легендарниот голман Икер Касиљас повторно има проблеми со срцето.

Шпанските медиуми тврдат дека Икер минатата среда (28. април) бил примен во болница во Мадрид поради силни болки во градите, а оваа информација ги загрижи сите негови фанови.

„Хола“ магазинот пишува дека Икер спортувал со пријателите кога забележал дека срцето забрзано му чука па итно се упатил во болница.

После бројните тестови отфрлена била можноста дека Икер претрпел нов срцев удар. Нмеало потреба за негово задржување и бил пуштен дома.

Легендарниот голман јавно не се огласил за оваа ситуација. Продолжил со нормалниот живот и секојдневните активности. Меѓутоа сигурно е дека до крајот на животот Икер ќе мора да сериозно да внимава.

Ќе потсетиме, Икер на 1. мај 2019 година доживеа срцев удар на тренингот со екипата на Порто и тогаш му беше направена операција. Во истиот момент неговата кариера беше завршена и не се врати повеќе на терените.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Чедомир Јаневски ќе биде прв селектор на Јужна Африка на два натпревари

Maкедонскиот стратег Чедомир Јаневски неодамна доби нов ангажман како асистент во фудбалск…