Дома Фудбал Европско првенство во фудбал ЕУРО Играат во „групата на смртта“, но веруваат во сензација: Албанските навивачи помеѓу најбројните на ЕП

Играат во „групата на смртта“, но веруваат во сензација: Албанските навивачи помеѓу најбројните на ЕП

Реномираниот „Скај Спорт“ најавува дека албанските навивачи ќе бидат помеѓу најбројните на Европското првенство.

Албанија немаше среќа на ждрепката и доби група во која се уште Хрватска, Италија и Шпанија, па така се сметаат за аутсајдери, но ќе имаат голема поддршка.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Првиот натпревар Албанија го игра против Италија во Дортмунд и тој натпревар е веќе распродаден. Очекувањата се на трибините да бидат присутни околу 50.000 Албанци и 31.000 италијански фанови.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Европско првенство во фудбал ЕУРО

Проверете

Крај на една ера: Данска остана без селектор

Каспер Хјулманд повеќе не е селектор на данската фудбалска репрезентација, откако поднесе …