Дома Фудбал Италија Ибрахимовиќ се врати во Милан, но има забрана за влез во соблекувалната, познато и зошто

Ибрахимовиќ се врати во Милан, но има забрана за влез во соблекувалната, познато и зошто

Легендарниот шведски фудбалер, Златан Ибрахимовиќ од пред неколку дена е советник во Милан.

Ибрахимовиќ ќе патува со екипата на натпреварите, но нема да може да влегува во соблекувалната на тимот. Поранешниот напаѓач требаше да биде на трибините и против Монца изминатиот викенд, но болеста го спречи во тоа.


Уште еден поткаст! Fat Cacko: Од гитара до Fat kitchen bistro и најдобриот бургер во градот ↓↓↓


Како што пренесуваат италијанските медиуми на Ибрахимовиќ му е забранет влез поради правилата на Фудбалскиот сојуз на Италија кој дозволува влез само на одредени личности.

Кариерата Ибрахимовиќ ја заврши во Милан каде што играше од 2020 година, а се пензионираше на 41.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Астон Вила го награди Емери со нов договор

Унаи Емери, потпиша нов петгодишен договор со Астон Вила како награда за  добрите резултат…