Дома Трансфер зона Ибрахимовиќ сепак НЕ доаѓа во Милан

Ибрахимовиќ сепак НЕ доаѓа во Милан

0

Во текот на вчерашниот ден излезе информацијата дека Златан Ибрахимовиќ во јануари ќе се пресели во Милан.

Оваа информација ја даде комесарот на МЛС лигата, Дон Грабер кој истакна дека Златан веќе потпишал за „росонерите“.

Сега, откако веста силно одекна во јавноста стигна демант од потпретседателот за комуникација Дон Коуртмач.

„И покрај тоа што многу се пишуваше , Дон Гарбер не изјави дека Ибрахимовиќ ќе потпише за Милан“, напиша тој на својот Твитер профил.

Договорот на Ибрахимовиќ со ЛА Галакси истекува во декември, па напаѓачот ќе биде слободен агент и многу европски клубови го сакаат во своите редови.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Пјонтек: Следниот трансфер ќе ми биде 70 милиони евра

Криштоф Пјонтек минатата сезона беше вистинско откритие во Серија А и после само шест месе…