Дома Фудбал Италија Ибрахимовиќ по дербито до Круниќ на босански: Падни доле, падни доле! ?

Ибрахимовиќ по дербито до Круниќ на босански: Падни доле, падни доле! ?

Златан Ибрахимовиќ не ги заборавил своите босански корени, а тоа го покажа во разговорот со Босанецот од редовите на Милан, Раде Круниќ.

Ибрахимовиќ очигледно сметаше дека Круниќ во некоја ситуација требало да падне за да изнуди пенал.

„Падни доле, падни доле!“, зборуваше, а Круниќ му возврати: „Сакав да паднам, сакав да паднам“.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Привремениот претседател на Барса: Ќе го продадев Меси за да решат проблемите

Привремениот претседател на Барселона, Карлес Тускетс истакна дека тој би го продал Лионел…